Pakeliaukime po Tenerife ( Romos pasakojimas )

Į Tenerifę keliavome trise, per turizmo agentūrą. Po penkių valandų skrydžio (iš Rygos aero­uosto), mes, pagaliau, nusileidome pietinėje salos dalyje ir, pasiėmę bagažą, sėdome į autobusą. Mū­sų viešbutis Costa (Kosta) kurortiniame mieste, iki kurio važiuoti tereikėjo vos pusę valandos. Bet, važiuodami autobusu, per langą matėme nuostabius vaizdus.

Costa kurortiniame miestelyje didžioji dalis viešbučių –apar­tamentai su virtuvėmis, kuriose maistą galima pasigaminti patiems. Mes buvome užsisakę tik pus­ryčius, todėl buvome nepriklausomi nuo maitinimo. Keliaudami turėjome galimybę išragauti įvairių ispa­niškų patiekalų: paellos,užkandėlės „ta­po“, jūros gėrybių patiekalų, kanarietiškų bulvių, pačių skaniausių bananų, kurie auga Tenerifėje.

Tenerifė – didžiausia vulkaninės kilmės sala Kana­rų salyne. Dar ją vadina amžino pavasario sala.

 

Pirmąją dieną nuėjome prie vandenyno, pasi­deginome juodojo smėlio paplūdimyje. Oras buvo puikus, bangos nedidelės, vanduo šiltas. O vakare susipažinome su mūsų miesteliu.

O jau kitą rytą, išsinuomavę automobilį, pradėjome kelionę kalnuotais Tenerifės keliais – po įspū­dingo grožio salą. Nuvykome į Los Gigantes miestelį, kuris yra įsikūręs ant didžiulių 600-800 met­rų aukščio uolų.

Nuvykome į Puerto de La Cruz – tai kultūrinis centras su vietos gyventojų išsaugota tradicinio salos miestelio dvasia. Jis įsikūręs šiaurinėje salos dalyje, La Oratavo slėnyje, iš kurio atsiveria ne­pakartojamas vaizdas į Tenerifės ugnikalnį. Apsilankėme Loro parke. Tai 135 tūkstančių kvadrati­nių metrų zooparkas: botanikos sodas ir cirkas kartu. Žiūrėjome papūgų, delfinų, jūros liūtų ir orkų šou, akvariumus su Viduržiemio jūros ir Atlanto vandenyno gyvūnija.

 

Pati įdomiausia kelionė buvo – į Teidės ugnikalnio viršūnę, esančią 3718 metrų virš jū­ros ly­gio.Tai aukščiausias Ispanijoje ir trečias pasaulyje vulkaninės kilmės kalnas. Serpantino keliu riedėjome link jo, pakeliui sustodami pasižvalgyti senajame krateryje, vadinamame „Mėnulio slėniu“. Čia bu­vo filmuojami filmai „Žvaigždžių karai“, „ Milijonas metų iki mūsų eros“. Žiūrint į sustingusius la­vos riedulius, apima laukimo jausmas, kad tuoj pasirodys kailiu apsigaubęs pirmykštis žmogus, arba, iš olos išlįs mėnulio gyventojas…

 

Pasiekę stovėjimo aikštelę, keltuvu pakylame į kraterio aukštutinę aikštelę. Žengus pirmus žings­nius, svaigsta galva. Pasirodo, kad jau tokiame aukštyje išretėjęs oras ir smegenims trūksta deguo­nies. Vaizdas nuostabus, nors krateris jau seniai miega, tačiau lavos takai atrodo, lyg būtų sustingę vakar… Debesys plaukė po mumis. Saulė plieskė negailestingai, nors oro temperatūra buvo 0 laips­nių. Giedrą dieną, iš atvirų ugnikalnio vietų, puikiai matosi kitos Kanarų salos.

Grįždami namo, vis dar sustodavome pasižiūrėti šių nežemiškų vaizdų, po mumis plaukiančių de­besų. Kelionė po Teidės parką užėmė visą dieną ir paliko mums neišdildomą įspūdį.

Tiems, kurie mėgsta keliauti siūlau aplankyti šią amžino pavasario salą.

No comments.

Leave a Reply